Jednocestný, nebo dvoucestný alarm? GSM? GPS?

Zveřejnil admin dne 31 Březen 2011

Kategorie: Autoalarmy, Co je co

V nabídkách obchodů se vyskytují levnější alarmy nazývané „jednocestné“ (anglicky „One way“) a dražší dvoucestné (anglicky „Two way“). Dvoucestným se občas říká „Alarmy s pagerem“. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi nimi?

 

Jednocestný alarm umožňuje dálkově aktivovat, deaktivovat alarm, případně ovládat jeho funkce. Tak jak je obvyklé při využívání dálkového ovladače na televizi. Pokud dojde k poplachu, dozvíme se o tom díky houkání sirény. Jeho výhodou je hlavně nízká cena. Dálkový ovladač funguje maximálně na několik desítek metrů.

Typická sestava jednocestného alarmu

Typická sestava jednocestného alarmu

Oproti tomu dvoucestný alarm signalizuje poplach nejen v autě (tam někdy dokonce vůbec), ale hlavně pípáním, případně vibracemi dálkového ovladače, pageru. Vzdálenost na kterou tato komunikace funguje je závislá na terénu, nicméně zpravidla jde o stovky metrů. Tyto alarmy jsou dražší, ale kromě obousměrné komunikace také mívají bohatší repertoár funkcí týkající se hlavně komfortu.

Ovladač dvoucestného alarmu - pager

Ovladač dvoucestného alarmu - pager

Zvláštním případem dvoucestných alarmů jsou GSM alarmy. V případě poplachu umí napsat SMS, nebo zavolat na zvolené číslo. Opačně, přes SMSky z telefonu je také možno auto ovládat – zapnout klimatizaci, nastartovat, atd. Pokud má alarm také GPS modul, je možné jej dálkově sledovat, což asi ve většině případů povede k nalezení odcizeného vozidla.

 

Vyplatí se investice do dvoucestného alarmu, nebo dokonce do GSM, či GPS alarmu? Je to samozřejmě na zvážení každého automobilisty – pokud žijete na méně bezpečném místě, nebo máte dražší auto, případně si chcete užívat pohodlí sofistikovanějších funkcí dražšího alarmu, zvolte dvoucestný. Pokud naopak stačí, když auto bude při poplachu dělat rámus a blikat, pak bohatě postačí obyčený, jednocestný.

Napsat komentář

Napsat komentář
  • (vyžadováno)
  • (vyžadováno) (will not be published)

Toplink - katalog odkazů auto-moto Katalog odkazů.net CZIN.eu TOPlist